Broadband SLED လေဆာများ

Box Optronics Broadband SLED လေဆာများသည် တိုတောင်းသော အစပ်အလျားနှင့် တောက်ပမှုမြင့်မားသော အလင်းကိုထုတ်လွှတ်သည့် Superluminescent diodes (SLDs) များဖြစ်ပြီး ၎င်းတို့သည် spectral domain optical coherence tomography (SD-OCT), fiber optic gyroscopes (FOG), optical sensing ကဲ့သို့သော အပလီကေးရှင်းများအတွက် စံပြဖြစ်စေပါသည်။ ဇီဝဆေးဘက်ဆိုင်ရာ ပုံရိပ်ဖော်စနစ်များ။ Box Optronics သည် NIR လှိုင်းအလျားအကွာအဝေးများတွင် လိပ်ပြာထုပ်ပိုးထားသော SLDs များအပြင် SD-OCT စနစ်များတွင် အသုံးပြုရန် အကောင်းဆုံးဗားရှင်းများကို ပေးပါသည်။ SLD benchtop ရင်းမြစ်များကိုလည်းရရှိနိုင်သည်၊ ၎င်းသည် SLD၊ controller နှင့် TEC ကို single mode သို့မဟုတ် polarization-maintaining FC/APC output ဖြင့် ယူနစ်တစ်ခုတွင် ပေါင်းစပ်ထားသည့် all-in-one ဖြေရှင်းချက်ဖြစ်သည်။

Box Optronics သည် Broadband SLED လေဆာများတွင် ရွေးချယ်စရာများစွာကို ပံ့ပိုးပေးသည်၊ ကျွန်ုပ်တို့တွင် 830nm 3mW 5mW Superluminescent diodes (SLDs)၊ 850nm 5mW 7mW SLED လေဆာဒိုင်အိုဒသည် SM 5/125 Corning HI780 သို့မဟုတ် ညီမျှသော သို့မဟုတ် PM ဖိုက်ဘာ၊ 13010mWmWmroad၊ 1550nm 1mW 10mW၊ ကျွန်ုပ်တို့သည် သင့်လိုအပ်ချက်အရ လှိုင်းအလျားနှင့် အထွက်ပါဝါကို စိတ်ကြိုက်ပြင်ဆင်နိုင်သည်။

Broadband SLED လေဆာကိရိယာတစ်ခုစီကို အထွက်တည်ငြိမ်မှုရှိစေရန် ပေါင်းစပ်အပူချိန်အအေးပေးစက် (TEC) နှင့် သာမိုစတာဖြင့် 14-pin လိပ်ပြာအထုပ်တွင် တည်ဆောက်ထားသည်။ အထွက်အား 2.0 မီလီမီတာ ကျဉ်းသောသော့ FC/APC ချိတ်ဆက်ကိရိယာဖြင့် အဆုံးသတ်ထားသော SM သို့မဟုတ် PM ဖိုက်ဘာနှင့် ပေါင်းစပ်ထားသည်။ အလင်းပြန်ကြားချက်သည် အထွက်ပါဝါကို လျော့ပါးစေနိုင်သည် သို့မဟုတ် SLD ကို ပျက်စီးစေနိုင်ကြောင်း ကျေးဇူးပြု၍ သတိပြုပါ။ FC/PC ချိတ်ဆက်မှုများကဲ့သို့သော ရောင်ပြန်ဟပ်မှုများကို နောက်ပြန်ဖြစ်စေနိုင်သော အစိတ်အပိုင်းများနှင့်အတူ ဤ SLD များကို အသုံးပြုရန် ကျွန်ုပ်တို့ အကြံပြုမထားပါ။
View as  
 
  • 850nm 10mW Superluminescent Diode sld diode သည် မျက်စိနှင့်ဆေးဘက်ဆိုင်ရာ OCT အပလီကေးရှင်း၊ ဖိုက်ဘာထုတ်လွှင့်မှုစနစ်များ၊ fiber optic gyros၊ fiber optic အာရုံခံကိရိယာများ၊ optical coherence tomography၊ optical တိုင်းတာခြင်းများအတွက် အလင်းရင်းမြစ်ဖြစ်သည်။ Diode ကို မော်နီတာ photodiode နှင့် thermo-electric cooler (TEC) ပါရှိသော 14-pin standard butterfly package တွင် ထုပ်ပိုးထားသည်။ Module သည် ဖိုက်ဘာထိန်းသိမ်းထားသော single mode polarization ဖြင့် pigtailed နှင့် FC/APC connector ဖြင့်ချိတ်ဆက်ထားသည်။

  • စစ်မှန်သောမွေးရာပါ superluminescent mode တွင်အလုပ်လုပ်သော NIR 830 Superluminescent Diodes SLD ။ ဤ superluminescent ပိုင်ဆိုင်မှုသည် ASE အခြေခံသောအခြားသမားရိုးကျ SLED များနှင့်မတူဘဲပိုမိုမြင့်မားသော drive current များရှိ band ကိုပိုမိုကျယ်ပြန့်စေသည်။ ဤနေရာတွင်မြင့်မားသော drive သည်ပိုမိုကျဉ်းမြောင်းသော band ကိုပေးသည်။ ၎င်း၏နိမ့်သောကွက်တိဝင် Rayleigh backscattering ဆူညံသံကိုလျော့နည်းစေသည်။ မြင့်မားသောပါဝါနှင့်ကြီးမားသောရောင်စဉ်တန်းအကျယ်နှင့်အတူ၎င်းသည် photoreceiver ၏ဆူညံမှုကိုဖယ်ရှားပေးနိုင်ပြီး (OCT တွင်) Spatial resolution နှင့် (sensors များတွင်) တိုင်းတာမှုဆိုင်ရာ sensitivity ကိုပိုမိုကောင်းမွန်စေသည်။ SLED ကို 14-pin လိပ်ပြာအထုပ်တွင်ရနိုင်သည်။ ၎င်းသည် Bellcore စာရွက်စာတမ်း GR-468-CORE ၏လိုအပ်ချက်များနှင့်ကိုက်ညီသည်။

  • 1310nm Superluminescent Diodes SLD သည် Fiber Optic Gyroscopes (FOG) အသုံးချပရိုဂရမ်များအတွက်အရည်အချင်းပြည့်ဝသော SLED များဖြစ်သည်။ ဤ SLED များသည်အပူချိန်မြင့်မားသောအပူချိန်၊ တုန်ခါမှု / တုန်ခါမှုအဆင့်များမှကာကွယ်နိုင်ပြီးအာကာသပတ် ၀ န်းကျင်တွင်အသုံးပြုမှုကြောင့်သက်တမ်းရှည်ကြောင်းအတည်ပြုနိုင်သည်။

  • 850nm Superluminescent Diodes SLD သည်မျက်စိအထူးကုနှင့်ဆေးဘက်ဆိုင်ရာ OCT အသုံးပြုခြင်း၊ ဖိုင်ဘာဂီယာစနစ်များ၊ ဖိုင်ဘာ optic gyros၊ fiber optic sensors, optical coherence tomography, optical တိုင်းတာမှုများအတွက်အလင်းအရင်းအမြစ်တစ်ခုဖြစ်သည်။ diode ကို 14-pin standard butterfly အထုပ်ထဲတွင်မော်နီတာဖိုဒီဒီဒီဒီနှင့်အပူ - လျှပ်စစ်အအေး (TEC) တပ်ဆင်ထားသည်။ Module ကို single mode polarization ဖြင့် fiber ကိုထိန်းသိမ်းထားပြီး FC / APC connector ဖြင့်ချိတ်ဆက်ထားသည်။

  • 1550nm Superluminescent Diodes SLED များသည် optical bandwidth ပါသော optical source ဖြစ်သည်။ ၎င်းတို့၌အလွန်ကျဉ်းမြောင်းသောရောင်စဉ်တန်းရှိလေဆာရောင်ခြည်နှစ်ခုလုံးနှင့်ကွဲပြားခြားနားသောရောင်စဉ်တန်းအကျယ်ကိုဖော်ပြသောအဖြူရောင်အလင်းရင်းမြစ်များနှင့်ကွဲပြားသည်။ ဤလက္ခဏာသည်အဓိကအားဖြင့် (အချိန်ကြာလာသည်နှင့်အမျှအဆင့်ကိုဆက်လက်ထိန်းသိမ်းထားရန်ထုတ်လွှတ်သောအလင်းလှိုင်း၏ကန့်သတ်စွမ်းဆောင်နိုင်မှု) သည်အရင်းအမြစ်၏နိမ့်ကျသောယာယီစည်းလုံးမှုတွင်ထင်ဟပ်နေသည်။ SLED သည် Spatial Coherence ၏မြင့်မားသောအတိုင်းအတာကိုပြနိုင်သည်။ ဆိုလိုသည်မှာ၎င်းတို့သည်ထိရောက်သော Single-mode optical fiber များနှင့်ချိတ်ဆက်နိုင်သည်။ အချို့သော application များသည်ပုံရိပ်နည်းပညာတွင်မြင့်မားသော Spatial Resolution ကိုရရှိရန်အတွက် SLED ရင်းမြစ်များ၏ယာယီနိမ့်ကျသောကိုက်ညီမှုကိုအသုံးချသည်။ အဆိုပါကွက်တိဝင်အရှည်အလင်းအရင်းအမြစ်၏ယာယီကွက်တိဝင်သွင်ပြင်လက္ခဏာများကိုအသုံးပြုမကြာခဏအရေအတွက်ဖြစ်ပါတယ်။ ၎င်းသည်အလင်းလှိုင်းသည် ၀ င်ရောက်စွက်ဖက်မှုပုံစံကိုဆက်လက်ထုတ်လုပ်နိုင်စွမ်းရှိသော optical interferometer ၏လက်မောင်းနှစ်ခုအကြားလမ်းကြောင်းကွာခြားမှုနှင့်ဆက်စပ်နေသည်။

  • 1310nm 1mW SLED သို့မဟုတ် SLD Superluminescent Light Emitting Diodes သည်အမျိုးမျိုးသော Fiber Optic Gyroscopes (FOG) အပလီကေးရှင်းများအတွက်အရည်အချင်းပြည့်မှီသော SLEDs ဖြစ်သည်။ ဤ SLED များသည်အပူချိန်မြင့်မားသောအပူချိန်၊ တုန်ခါမှု / တုန်ခါမှုအဆင့်များမှကာကွယ်နိုင်ပြီးအာကာသပတ် ၀ န်းကျင်တွင်အသုံးပြုမှုကြောင့်သက်တမ်းရှည်ကြောင်းအတည်ပြုနိုင်သည်။

စိတ်ကြိုက် Broadband SLED လေဆာများ ကို Box Optronics မှ ဝယ်ယူနိုင်ပါသည်။ ပရော်ဖက်ရှင်နယ် China Broadband SLED လေဆာများ ထုတ်လုပ်သူနှင့် ပေးသွင်းသူများထဲမှ တစ်ခုအနေနှင့်၊ ကျွန်ုပ်တို့သည် သုံးစွဲသူများအား ပိုမိုကောင်းမွန်သော ထုတ်ကုန်ဖြေရှင်းနည်းများကို ပေးဆောင်ရန်နှင့် လုပ်ငန်းကုန်ကျစရိတ်များကို အကောင်းဆုံးဖြစ်အောင် ကူညီပေးပါသည်။ Broadband SLED လေဆာများ တရုတ်နိုင်ငံမှ ထုတ်လုပ်သည် အရည်အသွေးမြင့်ရုံသာမက စျေးသက်သာပါသည်။ ကျွန်ုပ်တို့၏ထုတ်ကုန်များကို စျေးနှုန်းချိုသာစွာဖြင့် လက်ကားရောင်းချနိုင်ပါသည်။ ထို့အပြင်၊ ကျွန်ုပ်တို့သည် အစုလိုက်ထုပ်ပိုးခြင်းကို ပံ့ပိုးပေးပါသည်။ ကျွန်ုပ်တို့၏တန်ဖိုးမှာ "ဖောက်သည်ပထမ၊ ဝန်ဆောင်မှုအဦးဆုံး၊ ယုံကြည်နိုင်မှုအခြေခံအုတ်မြစ်၊ win-win ပူးပေါင်းဆောင်ရွက်မှု" ဖြစ်သည်။ နောက်ထပ်အချက်အလက်များအတွက်၊ ကျွန်ုပ်တို့၏စက်ရုံသို့လာရောက်လည်ပတ်ရန်ကြိုဆိုပါသည်။ ပိုမိုကောင်းမွန်သောအနာဂတ်နှင့် အပြန်အလှန်အကျိုးရှိစေရန် အချင်းချင်းပူးပေါင်းဆောင်ရွက်ကြပါစို့။